loading spinner
  • -3,01 zł

Próbnik AC/DC 1.5÷250V Yato 28631

YATO:
I-021

YT-28631
16,00 zł Promocja
12,99 zł
szt.
Dostawa 24h

Bateria LR44 Dedector

Ilość
Dodaj do listy życzeń
Dostępny

account_circleWyślij do znajomego
Próbnik AC/DC 1.5÷250V Yato 28631

Próbnik AC/DC 1.5÷250V Yato 28631

Bateria LR44 Dedector

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Ocena:
(0)

Próbnik napięcia YT-28631 to uniwersalny tester, który może działać m.in. jak tradycyjna próbówka, także jako bezprzewodowy wskaźnik napięcia.
Umożliwia stwierdzenie obecności napięcia elektrycznego, wykrywanie napięcia AC np. pod tynkiem, a także przeprowadzenie testu ciągłości przewodu oraz sprawdzenie stanu baterii lub akumulatorków.
Obecność napięcia sygnalizowana jest zaświeceniem się jednej z diód umieszczonych w obudowie testera.

FUNKCJE PRÓBNIKA
-wykrywanie napięcia AC metodą kontaktową: 70 - 250V,
-wykrywanie napięcia AC metodą indukcyjną: 70 - 1000V,
-sprawdzenie stanu baterii metodą kontaktową: od 1,5 do 9V,
-test ciągłości przewodu metodą kontaktową: 0 - 100M?,

DANE TECHNICZNE
-długość całkowita: 140 mm,
-szerokość grotu: 3,0 mm,
-sygnalizacja dźwiękowa oraz świetlna (dioda led),
-regulacja czułości testera dla metody indukcyjnej: [H]igh - [L]ow,
-zasilanie: 2x1.5V; LR44,

METODA KONTAKTOWA
Umożliwia wykrywanie napięcia, sprawdzenie stanu baterii oraz przeprowadzenie testu ciągłości.
Aby sprawdzić obecność fazy w gniazdku należy ustawić tester w pozycję [O], następnie włożyć grot testera do otworu w gniazdku.
Zaświecenie się czerwonej diody LED oznacza obecność fazy.
W tej metodzie nie zaleca się dotykania styku znajdującego się z boku rękojeści. Dotknięcie styku nie powoduje ryzyka porażenia prądem elektrycznym, ale zwiększa czułość testera i może zafałszować wskazanie.

SPRAWDZENIE STANU BATERII
Ustaw tester w pozycję [O]. Następnie dotykając styk znajdujący się z boku rękojeści należy przyłożyć grot testera do zacisku baterii oznaczonego „+”, a drugą ręką dotknąć zacisku baterii oznaczonego „-”. Zaświecenie się diody oznacza, że w baterii nadal występuje napięcie. Tester umożliwia sprawdzenie stanu baterii lub akumulatorów przeznaczonych do zasilania rozmaitych urządzeń elektrycznych w zakresie od 1,5V do 9V. Nie wolno stosować tej metody do sprawdzania baterii lub akumulatorów o wyższym napięciu znamionowym. Nie wolno testować baterii i akumulatorów podłączonych do obwodu elektrycznego.

SPRAWDZENIE CIĄGŁOŚCI PRZEWODU
Ustaw tester w pozycję [O] lub [L]. Następnie dotykając styk znajdujący się z boku rękojeści należy przyłożyć grot testera do jednego odizolowanego końca przewodu, a drugą ręką należy złapać za drugi odizolowany koniec przewodu. W przypadku ustawienia w pozycję [O] ciągłość przewodu zostanie zasygnalizowana czerwoną diodą LED. Przy ustawieniu na pozycję [L] zaświeci się dioda zielona oraz zostanie wyemitowany sygnał dźwiękowy. Zabronione jest sprawdzanie tą metodą ciągłości przewodów znajdujących się pod napięciem lub w obwodzie elektrycznym.
METODA INDUKCYJNA
Umożliwia bezkontaktowe wykrywanie napięcia AC, również pod tynkiem. Przykładowo, aby sprawdzić obecność napięcia w zaizolowanym przewodzie należy ustawić tester w pozycję [L]. Następnie trzymając za grot należy zbliżyć metalowy styk z górnej części rączki do zaizolowanego przewodu. Zaświecenie się zielonej diody LED oraz sygnał dźwiękowy poinformują o obecności napięcia w testowanym przewodzie. Można zwiększyć czułość metody przełączając przycisk z pozycji [L] na [H]. Metoda ta pozwala również na „bezdotykowe” wykrywanie przerwy w przewodzie elektrycznym pod napięciem. W miejscu przerwania tester przestanie sygnalizować obecność napięcia. Można również odwrócić tester i szukać napięcia za pomocą końcówki grota. Jednak w przypadku szukania przewodów pod tynkiem należy uważać aby nie porysować ściany.

YATO
I-021

Specyficzne kody

EAN
5906083286315
Symbol dostawcy / MPN:
YT-28631
Nowy